Dornova metoda

DORNOVA METODA – Tereza Garncarz (Gancař) – tel.č: 420+602967668

Dornova metoda je šetrná manuální technika, která “opravuje” chybné postavení obratlů a kloubů v těle, čímž následně zajišťuje i správnou funkci kloubních chrupavek, vazů, šlach a fascií. Dle závažnosti stavu trvá terapie  1 až 2 hodiny, během které je ošetřen celý opěrný aparát . Četnost terapií závisí na stavu pacienta. Preventivní ošetření u zdravých pacientů se provádí 1 x – 2 x ročně.

V případě potřeby je součástí terapie i baňkování. V postiženém místě se zvýší prokrvení, zrychlí se metabolické procesy a díky uvolnění měkkých tkání se kloubní spojení snáze vrátí do fyziologické polohy.

Historie Dornovy metody:

Podobnými technikami, které dnes využívá Dornova metoda, se již v minulosti ošetřovala hospodářská zvířata i psi v královských psincích. O její znovuobjevení se zasloužil pan Dieter Dorn ( 13.8.1938 – 19.1.2011 ), majitel pily v bavorském Allgäu, když si nechal svá bolavá záda ošetřit od sedláka z vesnice. Ten tak ošetřoval své koně. Pan Dorn byl účinkem tak nadšený, že vytvořil sérii hmatů a začal pomáhat ostatním lidem. Jeho žáci pojmenovali tuto terapii po něm.

Pro koho je terapie vhodná:

  • pro štěňata, kdy pozitivně působí při vývoji kloubů a kostry
  • pro psy v pracovní a sportovní zátěži
  • po operacích, úrazech
  • při degenerativních onemocněních (artróza, spondylóza, dysplazie…)
  • preventivně pro domácí mazlíky
  • pro pejsky z množíren a útulků
  • pro pejsky se separační úzkostí

KDO JE TEREZA:

Jako zdravotní sestra lidem pomáhat umím… Teď je čas naučit se pomáhat i těm, které tak miluji…zvířatům…S touto myšlenkou začala před pár lety má nová životní cesta…

Studium kynologie na ČZU v Praze mi umožnilo proniknout do anatomie, patologie, fyziologie, genetiky a etologie zvířat. Díky Áje Dunové, zakladetelce Dornovy metody – zvířata, umím “opravit” opěrný aparát zvířat, ale i pracovat s jejich energií.

Kontakt: 420+602967668

Stránky Terezy:

https://dornovaterapiezvirata.cz/