Reference - Bíglice Dorotka

Měli jsme sakra kliku. Po roce a půl konfliktů s adoptovanou bíglí holčičkou Dorkou a v téměř patové situaci, kdy většina lidí kolem nás doporučovala - utratit, jsem se dokopala k tomu, že musíme hledat pomoc. Prostě jsme to nedávali a život s naší smečkou se stal utrpením.

Shodou okolností se spojily dvě věci v jednu. Hledala jsem totiž současně kvalitní veterinu v okolí a na co nenarazím… na Lucku Bujňáčkovou, výbornou veterinářku diagnostičku (jak se později ukázalo) a navíc etoložku. Věděli jsme totiž, že nám agresivní Dorku jen tak někdo neošetří. Hned jsem jí oslovila a ona nám nabídla pomoc s tím, že s sebou přiveze výcvikářku. A tak jsme se seznámili s Mílou…

Víte v době, kdy si už dlouho zoufáte, vůbec nečekáte nějaký progres. Berete první pozitivní impuls a absolutně v nic nedoufáte. Ani ve snu vás nenapadne (krom toho, že víte, že něco děláte špatně), že by se touto konzultací mohl stav ve smečce rapidně změnit. Prostě věříte intuici.

I stalo se. Po 3hodinové konzultaci, kdy se Míla s Luckou vyptávaly, zkoušely různé situace a Dorka se naštěstí předvedla v tom “nejlepším světle” - rozuměj udělala přesně to, co nás trápilo, se něco změnilo…
Dodnes nevíme, zda ten pověstný čudlík (rozuměj vypínač) Míla zapnula v nás a v Dorce vypnula, nebo naopak. Každopádně nastala taková změna v chování Dorky…. že to dodnes nechápeme. Hraje si, mazlí se, neútočí. A ano, stálo nás to čas, trpělivost a velkou míru odhodlání něco změnit. Bez toho by to nešlo a naivní je ten, kdo na to spoléhá!

K Míle už od května jezdíme na výcvik, neustále nám opakuje, že jsme tu změnu dokázali my. Chválí nás takovým způsobem, až se stydíme:) My jsme ale skálopěvně přesvědčeni o tom, že ta ženská setsakramensky rozumí psům i lidem a jen nám všem přepnula čudlíky.

Takže vážení, nechte si je přepnout taky, bude se nám s vámi lépe žít:)
Káča, Roman, Dorka, Dráček, Adélka a Bětka