O nás

Výcvik psů hrou vznikl jako sen dvou kamarádek o učení psů "jiným způsobem", bez drilu, násilí, trestů a frustrace. Věděly jsme, že to jde jinak...hledaly jsme informace, možnosti jak ovlivnit chování psa bez zbytečného stresu na obou stranách - majitele i psa. Věděly jsme, že důvěra, pochopení, láska, pravidla a srdce dokáží ovládat i větší zvířata než jsou psi. Nakonec jsme zvolily tu nejzásadnější pomůcku a tou je hra - hra je součástí učení každého mláděte na planetě, přes hru nenásilně učíme majitele rozumět chování psa a psa učíme reagovat na majitelova slova, pohyby, intonaci, chování. V průběhu učení dochází také ke komunikaci, ta je ze strany psa pro majitele někdy nečitelná a díky tomu vznikají nedorozumnění a ta pak mohou přerůst v konflikt. Metodiku učení psů hrou jsme natolik zdokonalily, že naši svěřenci díky možnosti komunikovat se svým majitelem a oboustraně této komunikaci rozumnět, mají možnost sdělit mu, jak se cítí, protože i to je nutné mít na paměti. Uvědomujeme si, že nepracujeme s neživým materiálem, pracujeme se psy, bereme je jako parťáky, přátele a snažíme se k nim tak chovat.  S důstojností, láskou, pochopením a vděčností za to, že oni nás rozvíjí, učí a obohacují o nové zkušenosti.
Setkat se s námi můžete na různých akcích, které pořádáme buď my, nebo jsme jako hosté pozváni. Mimo jiné jsme hlavními poradci pro obtěžující chování psů o které se stará NADĚJE PRO KÁMOŠE z.s se kterým již několikátý rok spolupracujeme. Pomáháme psům z množíren, útulků, odebraným z nevhodných podmínek vrátit se zpět do života a být hodným - pochopeným rodinným psem.
Míla Beranová - zakladatelka a zkušená instruktorka Výcviku psů hrou a hlavní organizátor, stresátor a chaotik 🙂
Lucie Kroppová - zkušená instruktorka Výcviku psů hrou a hlavní kliďas, výkonná hlava i ruce, organizační genius a úžasný spolupracovník.

Comments are closed